Category: News

[ad_1]
W najbliższy piątek, 16. marca – Wanda & Banda na żywo w Radio Lublin od 19:00! Po nagraniu z zespołem Lombard albumu „Śmierć dyskotece!” i odejściu z grupy w listopadzie 1982 roku Wanda Kwietniewska prawie natychmiast założyła swój własny zespół Banda i Wanda. Debiutancki album, zatytułowany po prostu „Banda i Wanda”, został wydany w 1984 roku, a zawarte na nim piosenki „Hi-Fi”, „Nie będę Julią” „Chcę zapomnieć” momentalnie stały się wielkimi hitami. Rok później ukazała się płyta „Mamy czas”, a na niej kolejne przeboje: „Para goni parę”, „Kochaj mnie miły” i „Mamy czas”.

W tym samym roku zespół nagrał także 9 piosenek do kultowego dzisiaj serialu „Siedem życzeń”. W 1986 roku Wanda rozwiązała zespół i pod koniec lat osiemdziesiątych rozpoczęła karierę solową. W 1990 roku na rynku pojawił się jej debiutancki album „Własna California”, a w 1993 roku – „Same szały, jeden wolny”, będący kompilacją nagrań solowych oraz utworów Bandy i Wandy. Zespół wznowił działalność, jednak po dwóch latach muzycy ponownie zawiesili współpracę. W roku 2000 nastąpiła reaktywacja (już pod nazwą Wanda & Banda) i od tego czasu grupa regularnie koncertuje i nagrywa nowe utwory.

W 2017 roku zespół wystąpił m.in. na festiwalach Legendy Polskiego Rock’n’Rolla w Mrągowie, Festival Sopot – Top of the Top oraz Rockowy Sabat w kieleckiej Kadzielni.

Jubileuszowy 2018 rok (35-lecie zespołu!) zespół powitał występem podczas Sylwestra z Dwójką w Zakopanem i tarnobrzeskim koncertem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Kolejne imprezy:

23 marca, godz. 19.00 – Studio Muzyczne – koncert Frozen Heart
28 marca, godz. 19.00 – Studio Muzyczne – koncert Lydie Kotlinski Piaf i inne
6 kwietnia, godz. 19.00 – Studio Muzyczne – koncert Ceti

107 people interested
[ad_2]

Source

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *