Category: News

[ad_1]
W sobotę, 30.09.2017 zapraszamy do warszawskiego klubu Lucid w naszym i zespołu Róże Europy imieniu!
Do zobaczenia!
Wanda Jesienne koncertowanie na najwyższym poziomie – uruchamiamy dla Was nowy projekt „Live Autumn Concert”. Nasz klub po latach eventów zamkniętych otwiera ponownie swoje wnętrza dla Was.

Wiecie gdzie nas znaleźć – na najwyższym poziomie Centrum Handlowego Blue City 🙂 Na każdy koncert wjedziecie słynną i największą w Europie klubową windą mogącą pomieścić blisko setkę fanów. Jako jedyni mamy do dyspozycji zadaszony parking na kilka tysięcy samochodów 🙂

30 września mamy zaszczyt zaprosić Was na koncert Róże Europy oraz Wanda i Banda – zestaw wyjątkowy, gwarantujący niezapomniane chwile czyli muzykę szaloną pop z rockową energią. Klub otwieramy już o 19:00… Po koncercie zapraszamy na imprezę taneczną w klimatach „Non Stop Hits” – czyli zestaw sprawdzonych przebojów z ostatnich czterech dekad…Bawcie się z nami!

Bilety dostępne na portalach biletowych, a wkrótce również w punkcie sprzedaży w Blue City – będziemy Was informować.
Ceny biletu od 55 zł…

eBilet – http://bit.ly/2vtrj9C
Kup Bilecik – http://bit.ly/2wKlneS
Eventim – http://bit.ly/2v6OEOe

◾◾◾◾◾◾◾◾◾◾◾◾◾◾◾◾◾◾◾◾
Róże Europy
Zespół Róże Europy założył 13 grudnia 1983 roku, wieczorem, we wtorek, w trolejbusie linii Piaseczno – Warszawa, Piotr Klatt (wokalista, gitarzysta, autor tekstów, dziennikarz muzyczny Telewizji Polskiej i Programu 3 Polskiego Radia, wielokrotny dyrektor Krajowego Festiwalu Piosenki Polskie w Opolu i Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji) oraz Piotr Frąckiewicz (gitarzysta projektu muzycznego Wieszaki Teatralne). Później do zespołu dołączyli m.in. Artur Orzech (obecnie popularny dziennikarz, prezenter Telewizji Polskiej i Programu 3 Polskiego Radia ), Michał Grymuza (muzyk sesyjny, współpracownik największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej i rockowej), Grzegorz K. Witkowski, (dziennikarz magazynu Tylko Rock i Teraz Rock), Maciej Ochman (obecnie pracujący w USA w stacji telewizyjnej Discovery, syn Wiesława Ochmana) oraz Arek Żurowski i perkusista Darek Kąkol.
Oficjalnie zespół po raz pierwszy zaprezentował się na żywo 5 sierpnia 1985 roku na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie przed ponad 12 tysięczna publicznością Festiwalu.
Do wakacji 1985 roku Róże, znane były już z dwóch utworów, które wcześniej zostały zarejestrowane w studiach Polskiego Radia przy ulicy J.P. Woronicza w Warszawie. Były to dwie piosenki (Za coca-colę i miłość, Jego uszy są diabelskie) nagrane przez zespół specjalnie dla programu telewizyjnego, którego gospodarzem i bohaterem był p. Wiesław Ochman (światowej sławy tenor), ojciec ówczesnego muzyka Róż, Maćka Ochman (instrumenty klawiszowe). Obie kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie zespołu, po czterech latach od premiery. Album nazywał się „Stańcie przed lustrami” (1988).
Róże Europy w latach osiemdziesiątych i pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych należały do ścisłej czołówki najpopularniejszych polskich zespołów młodzieżowych. Dziś pielęgnują tradycję garażowego rock’n’rolla, collage rocka i muzyki pop o korzeniach mocno osadzonych w klimacie prostych form muzycznych z uniwersalnym literackim przesłaniem.
Występ w Jarocinie w 1985 roku rozpoczął wielką przygodę zespołu z polską sceną rockową. Róże Europy w kilka miesięcy zaliczają największe i najbardziej prestiżowe w Polsce koncerty rockowego undergroundu min. „Zlot Młodzieży Cynicznej” w Gdyni.
Od tamtej chwili byli zapraszani na największe imprezy muzyczne w Polsce min. “Poza Kontrolą” i ” Brum Top” w Warszawie, “Rock’n’Rollowe Antylyle” we Wrocławiu. Wielokrotnie zapraszano ich na Festiwal do Jarocina, na Union of Rock do Węgorzewa i na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Wspierali i wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy koncertując co roku w innym mieście. Było także zapraszani na Festiwal “Przystanek Woodstock”.
Szczyt popularności nastąpił w roku 1992 wraz z wydaniem albumu Poganie! Kochaj i obrażaj, na którym znalazł się największy przebój grupy – „Jedwab”, a także single: „Wesołych Świąt” i „Kontestatorzy”. „Jedwab” (w którym gościnnie głosu użyczyła rozpoczynająca wtedy karierę Edyta Bartosiewicz) przez kilka miesięcy utrzymywał się w czołówkach list przebojów, m.in. przez pięć tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.
Kolejne dwa single: „Teraz” (2003) i „Kosmetyki” (2004), oba znalazły się na wydanej w 2005 roku kompilacji podsumowującej działalność grupy.
8 marca 2007 roku ukazał się nowy studyjny album zespołu, zatytułowany 8. W roku 2013, na 30-lecie swojej pracy twórczej, zespół wydał album Zmartwychwstanie.

Wanda i Banda
We wrześniu 1982 grupę Lombard opuściła jedna z dwóch wokalistek – Wanda Kwietniewska i w listopadzie założyła własny zespół. Debiutancki album tej grupy, Banda i Wanda z 1984, okazał się sukcesem. Zawierał takie hity jak “Nie będę Julią”, “Hi-Fi” i “Chcę zapomnieć” i uzyskał on status złotej płyty. Rok później zespół wydał drugi longplay zatytułowany Mamy czas. Również ten album zdobył popularność, dzięki przebojom “Kochaj mnie miły”, “Mamy czas” i “Para goni parę”. W 1986 rozpoczęto emisję popularnego wówczas serialu dla dzieci i młodzieży Siedem życzeń, do którego zespół nagrał 9 piosenek, a nawet wystąpił w pierwszym odcinku. Utwór tytułowy z serialu stał się hitem.
Grupa rozwiązała się w 1986 roku. W 1990 i 1993 Wanda Kwietniewska wydała swoje solowe albumy, lecz nie odniosła takiego sukcesu jak w latach osiemdziesiątych. Regularnie występowała też w Opolu. W 1993 roku grupa reaktywowała się i wydała album Ballady rockowe, lecz dwa lata później rozpadła się po raz drugi.
W roku 2000 zespół reaktywował się kolejny raz, już pod nową nazwą Wanda i Banda. Rok później grupa wygrała plebiscyt na przebój Lata z Radiem 2001 premierową piosenką “Te noce są gorące”. Pod koniec 2001 roku zespół wydał nowy utwór “Kanonady, galopady”. Następnie ukazały się dwie kompilacje z największymi przebojami: w 2003 Platynowa płyta (z premierowym singlem “Kaktus”) i w 2005 Złota kolekcja: Hi-Fi (zawierająca nową piosenkę pt. “Fajny numer”). W 2005 roku zespół wydał również singel “Wiruje świat”.
W 2006 roku twórczością zespołu zainteresował się DJ Adamus, znany m.in. z programu rozrywkowego Kuby Wojewódzkiego. Dokonał on remiksu piosenki “Hi-Fi”, który wdarł się na czołowe pozycje muzycznych list przebojów (pod nowym tytułem “Hi-Fi Superstar”). Również utwór “Nie będę Julią” doczekał się remiksu – przeróbką zajął się duet Kalwi & Remi.
Jesienią 2008 ukazał się długo oczekiwany studyjny album grupy, Z miłości do strun. Znalazło się na nim kilkanaście premierowych piosenek, w tym dwa wspomniane remiksy klubowe. Pierwszą piosenką promującą album zostało nagranie “Nie zmieniajmy się”, na drugi singel wybrano utwór “To nie Polska” poruszający problem emigracji, na trzeci – piosenkę “Miłości żar”, a na czwarty – “Afryka woła nas”. 6 listopada 2009 zespół wydał album z piosenkami z serialu Siedem życzeń, pt. Piosenki z serialu Siedem Życzeń. Album promował singel “Głowa do góry”.
W maju 2011 roku odbyła się premiera nowej piosenki – “To mój świat”. W kwietniu 2013 roku zespół zaprezentował nowy utwór – “Lęk wysokości”. Piosenka zapowiadała jubileusz 30-lecia grupy.

161 people interested
[ad_2]

Source

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *